okTable 'c1armory.lvlarmory_counter' doesn't exist
Kimber Stainless Ultra Carry II - 9mm/.45 ACP - Zbrane - krátke zbrane - armory.sk
sk en de hu

Spoločnosť LVL Armory, s.r.o., činná od roku 2007, je oficiálnym distribútorom produktov spoločnosti DEP Photonis. Spoločnosť DEP Photonis dodáva od roku 2013 datasheety svojich meničov v elektronickej podobe na CD a ich pravosť si zákazník môže overiť na oficiálnej stránke výrobcu DEP Photonis www.photonis.com
Pre kompletný sortiment produktov nočného videnia navštívte prosím našu stránku www.nocne.sk 
Využite možnosť nákupu tovaru na splátky so spoločnosťou QUATRO.

Laser Devices DBAL-A3Laser Devices DBAL-A3
Kimber Eclipse Target .45 ACPKimber Eclipse Target .45 ACP
Accuracy International AX .308 Win aAccuracy International AX .308 Win
slide 1
AR15 Stag Arms, Night Vision CNVD-LRAR15 Stag Arms, Night Vision CNVD-LR
Laser Devices DBAL-A2, Night Vision LVLMi-14, AR15 Stag ArmsLaser Devices DBAL-A2, Night Vision LVLMi-14, AR15 Stag Arms
Laser Devices DBAL A2Laser Devices DBAL-A2
slide 2
slide 3
MKE MP5, Aimpoint M2, Insight Tech. M6X LEDMKE MP5, Aimpoint M2, Insight Tech. M6X LED
Sphinx 3000 CompactSphinx 3000 Compact

Kimber Stainless Ultra Carry II - 9mm/.45 ACP

1 205.00 € s DPH
 

Výrobca: Kimber

kimber-stainless-ultra-carry-2016-pistole-zbrane_ca4e5cdcfb6ccbc3a565b1900b5b5cda.jpg
 

Fotogaléria produktu:

 

Kimber  krátke zbrane pištoľ 1911


Kaliber:
.45 ACP, 9mm Luger = 1230 EUR 

Popis:

Modely Kimber podliehajú priebežným dielčim modernizáciám a úpravám. Fotografie nemusia zobrazovať aktuálny výzor daných typov zbraní.
Pre rok 2017 modely Stainless obdržali drevené pažbičky z ružového dreva s checkeringom a logom Kimber, ako aj predné mieridlá zvýraznenú svetlovodným vláknom.
Ultra Carry II .45 ACP je kompaktná verzia s 3-palcovou bull barel hlavňou vystredenou priamo do záveru bez pomoci bushingu, adekvátne skráteným záverom a rámom zbrane. Napriek menším rozmerom je 7-ranový zásobník štandardom. Tento model je ideálnym pre skryté nosenie alebo ako záložná služobná zbraň. Hmotnosť sústredená do prednej časti zbrane sa podieľa na nízkej hodnote jej spätného rázu a zdvihu. Všetky Ultra Carry II sú verzie s alumíniovým rámom zaručujúcim  príjemne nízku hmotnosť. V tomto prípade ide o bloky legovaného leteckého hliníka, z ktorého sú rámy vyrábané trieskovým obrábaním. Hliníkové rámy boli podrobené náročným streleckým testom, ktoré potvrdili ich vysokú kvalitu, trvanlivosť a životnosť – po 20 000 ranách nevykazovali žiadne opotrebenie.

Štyri zbrane značky Kimber testované redaktormi Visieru v čísle 6/2015. U všetkých zbraní redaktori ocenili prvotriedne dielenské spracovanie, vynikajúcu povrchovú úpravu, rozsiahlu sériovú výbavu ( u konkurencie sú mnohé položky dostupné len za príplatok, prípadne vôbec nie). U troch modelov bola zistená 100% spoľahlivosť bez ohľadu na typ munície a tvar projektilov, Kimber Solo mal v jednom prípade – Speer Gold Dot náboj - problém odpáliť zápalku na prvý pokus . Na druhý pokus bola zápalka spoľahlivo iniciovaná. Iné problémy sa pri  testovaní každej zbrane niekoľko sto ranami neobjavili. Zbrane boli vyhodnotené ako veľmi dobré, vynikajúco spracované, absolútne spoľahlivé (okrem jedného prípadu u Sola) a veľmi presné.

Kimber Ultra Carry II 10 ranové položky z Ransom rest streleckej stolice
Typ Streliva                                                       Rozptyl 10 rán na 25m z Ransom rest stolice
Fiocchi FMJ 115  grs                                                            152 mm
GECO Hexagon JHP 124 grs                                                  65  (49)mm
GECO FMJ 124 grs                                                              113 mm
Speer Gold Dot JHP 124 grs                                                   55 (37) mm
Prvi Partizan JSP 130 grs                                                       79 (48) mm
Prvi Partizan JHP 147 grs                                                       32 mm
 
Parametre:

Výška: 12 cm
Hmotnosť s prázdnym zásobníkom: 709 g
Dĺžka: 17,3 cm
Kapacita zásobníka: 7
Obojstranná poistka

Rám:

Materiál: hliník
Povrchová úprava: matná strieborná anodizácia
Šírka: 3,25 cm

Záver:

Materiál: nerezová oceľ
Povrchová úprava: matná nerezová oceľ

Hlaveň:

Oceľová bull match grade rampovaná
Dĺžka: 7,62 cm
Stúpanie vývrtu (ľavotočivý): 16 palcov
 
Mieridlá:

pevné nízkoprofilové, muška zvýraznená svetlovodným vláknom

Pažbičky:

Drevené z ružového dreva s checkeringom asi na 1/2 plochy a logom Kimber
 
Spúšť:

Aluminum match grade s továrensky nastaveným odporom 1816 – 2270 g.

 
O skupine zbraní Ultra Carry II:

Riešenie sebaobranných situácii je podmienené  okrem streleckej zručnosti predovšetkým výkonnou zbraňou s dostatočným stop efektom. Túto podmienku, zbrane určené na sebaobranu  v podobe rôznych kompaktov a superkompaktov, zväčša nenapĺňajú. Na druhej strane bežné služobné a športové zbrane disponujúce dostatočným výkonom vzhľadom na ich rozmery a hmotnosť môžu pôsobiť obmedzujúco a nepohodlne.

Kimber Ultra Carry disponujúce trojpalcovou bull barrel hlavňou a plochým dizajnom si zachovávajú vysoký výkon pôvodnej 1911-ky pri sedemranovom zásobníku palebnú kapacitu prevyšujúcu väčšinu revolverov v kombinácii s nízkou hmotnosťou a kompaktnými rozmermi. Pre zabezpečenie maximálnej spoľahlivosti sú Kimber Ultra Carry II vybavené zväčšeným ejekčným portom s extra znížením v prednej časti a zdvojenou vratnou pružinou.

Všetky Ultra Carry II sú verzie s alumíniovým rámom zaručujúcim  príjemne nízku hmotnosť. V tomto prípade ide o bloky legovaného leteckého hliníka, z ktorého sú rámy vyrábané trieskovým obrábaním. Hliníkové rámy boli podrobené náročným streleckým testom, ktoré potvrdili ich vysokú kvalitu, trvanlivosť a životnosť – po 20 000 ranách nevykazovali žiadne opotrebenie. Mieridlá u všetkých modelov sú pevné nízkoprofilové, pričom u niektorých verzií sú použité seriovo nočné tríciové mieridlá. Tie sú u ostatných  modelov k dispozícii za príplatok. Obojstranná poistka má, podobne ako ostatné ovládacie prvky, zväčšené hmatníky pre rýchle a bezproblémové ovládanie i v stresových situáciach. Podobne skosené hrany zásobníkovej šachty zlepšujú    ovládateľnosť zbrane. Zväčšený hmatník dlaňovej poistky zabezpečí jej spoľahlivú deaktiváciu pri rýchlom nie optimálnom úchope pažby zbrane. Spúšť je štandardne vyladená na odpor 1.4 až 1.8 kg.

 
O výrobcovi:

Krátka zbraň typu 1911 je jednoznačne najúspešnejšou konštrukciou krátkej zbrane minulého storočia a ako sa zdá, hodlá tento úspech zopakovať i v 21. storočí. Množstvo výrobcov ponúka nespočetné množstvo modelov vychádzajúcoch z Coltu 1911 v rôznych modifikáciách líšiacich sa dĺžkou hlavne, záveru, rámu, spúšťovýcm mechanizmom, kalibrom, kapacitou zásobníka, … Pred 28 rokmi založená spoločnosť Kimber v štáte Oregon (dnes sídlom v Yonkers, NY) sa zaradila v podstate nedávno k týmto výrobcom. V neuveriteľne krátkej dobe vďaka kvalitnej výrobe a širokému portfóliu ponúkaných zbraní dosiahla prvenstvo v množstve predaných zbraní typu 1911.

Receptom na úspech bolo predovšetkým použitie kvalitných materiálov (Kimber vyrába závery a rámy zbraní trieskovým obrábaním z plného kovaného polotovaru), obrábaných na CNC systémoch (umožňujúcich pri výrobe zohľadniť nielen požadované rozmery produktu, ale aj stupeň opotrebenia nástrojov). Všetky hlavne sú vybavené športovým prevedením vývrtu ako aj bushingu (vyrábaného výlučne z nerezu). Minimálne tolerancie (podľa údajov výrobcu dosahujú výrobky len 1/3 – nové tolerancie oproti konkurencii), rozsiahla štandardná výbava doplnkami ako aj spolupráca pri návrhu a optimalizácii dizajnu zbraní so špičkovým športovým strelcom Chipom McCormickom rovnako prispeli k predajným úspechom. Už základný model disponuje výbavou aká je u konkurencie dodávaná len za nemalé príplatky, napr. nastaviteľný triggerstop, dlhá vodiaca tyč pružiny, okrúhly kohút typu commander, zväčšené hmatníky poistky a záchytu záveru, zväčšenú dlaňovú poistku s bobrím chvostom, lievikovito rozšírenú zásobníkovú šachtu pre ľahšiu a rýchlejšiu výmenu zásobníka, single action hliníkovú spúšť s odporom cca 1816 – 2270 gramov. Prísna výstupná kontrola zahŕňa vyše 200 kontrol vykonaných nielen automatmi ale aj špecialistami. Precízne spracovaná nábojová komora a zväčený ejekčný port sú optimalizované z hľadiska zabezpečenia maximálnej spoľahlivosti zbraní.

Veľké množstvo modelov vyrábaných v rôznych kalibroch ako aj individualizácia zbrane podľa požiadaviek zákazníka umožňuje témer každému vlastniť zbraň zodpovedajúcu jeho požiadavkám. Kvality zbraní Kimber oceňujú nielen športoví strelci, ale neunikli ani pozornosti príslušníkov štátnych ozbrojených zložiek. Najväčšia zásahová jednotka v USA, legendárny SWAT team polície Los Angeles zaradila do výzbroje 1911-ku spoločnosti Kimber. Neutíchajúca diskusia o prednostiach .45 voči 9 mm Luger sa premietla i do nákupu zbraní pre špeciálnu jednotku US Marine Corps Detachment 1, ktorý zaviedol do výzbroje Kimber Marine Corps Pistol Nr. 1 v kalibri .45 (zbraň je známa aj pod názvami „MARSOC“ – Marine Special Operations Command alebo „ICQB“ – Interim Close Quarter Battle). Kvalitu zbraní 1911 od spoločnosti Kimber potvrdzuje i skutočnosť, že týmito zbraňami strieľa i Národný olympijský tím USA.

Odoslať požiadavku

Meno: *
Adresa: *
Mesto: *
PSČ: *
Email: *
Telefón: *
Poznámka:
* Povinné údaje

informujte ma o novinkách na stránke prostredníctvom emailu

captcha
Overovací kód:


Odoslaním požiadavky klient vyjadruje súhlas s použitím ním poskytnutých kontaktných údajov za účelom komunikácie so spoločnosťou LVL Armory, s.r.o. a taktiež vyjadruje súhlas s obchodnými podmienkami spoločnosti LVL Armory, s.r.o.


spat na zoznam
0.10302019119263