sk en de hu

Spoločnosť LVL Armory, s.r.o., činná od roku 2007, je oficiálnym distribútorom produktov spoločnosti DEP Photonis. Spoločnosť DEP Photonis dodáva od roku 2013 datasheety svojich meničov v elektronickej podobe na CD a ich pravosť si zákazník môže overiť na oficiálnej stránke výrobcu DEP Photonis www.photonis.com
Pre kompletný sortiment produktov nočného videnia navštívte prosím našu stránku www.nocne.sk 
Využite možnosť nákupu tovaru na splátky so spoločnosťou QUATRO.

Laser Devices DBAL-A3Laser Devices DBAL-A3
Kimber Eclipse Target .45 ACPKimber Eclipse Target .45 ACP
Accuracy International AX .308 Win aAccuracy International AX .308 Win
slide 1
AR15 Stag Arms, Night Vision CNVD-LRAR15 Stag Arms, Night Vision CNVD-LR
Laser Devices DBAL-A2, Night Vision LVLMi-14, AR15 Stag ArmsLaser Devices DBAL-A2, Night Vision LVLMi-14, AR15 Stag Arms
Laser Devices DBAL A2Laser Devices DBAL-A2
slide 2
slide 3
MKE MP5, Aimpoint M2, Insight Tech. M6X LEDMKE MP5, Aimpoint M2, Insight Tech. M6X LED
Sphinx 3000 CompactSphinx 3000 Compact

CO-MR Gen. 2+ QSI čiernobiely obraz

2 920.00 € s DPH
 

Výrobca: Armasight

nocne-videnie-armasight-co-mr-night-vision-(2)_f3efe6265e2d50127698b053987d4597.jpg
 

Fotogaléria produktu:

 

Nočné videnie predsádka Armasight

"QSi alebo QuickSilver" je EOM parametrami zodpovedajúci prevedeniu IDi, ale ide o výberový kus vybavený tienidlom potiahnutým bielym fosforom. Výsledkom je neobyčajne kontrastný, kvalitný a čistý obraz. Najväčším prínosom je čiernobiely obraz, ktorý je pre ľudské oko ďaleko prijateľnejší ako obvyklé zelenočierne zobrazenie a lepšie vnímanie hĺbky pozorovaného obrazu. QSi je vhodný pre dlhotrvajúce operácie ako aj pre ľudí, ktorým obvyklý zelený fosfor spôsobuje rýchlu únavu, vyčerpanosť a bolesti hlavy.

EOM QSi je vylepšenou verziou základného meniča SDi spoločnosti Armasight, ako IDi vybavený technol´giou zobrazovania využívajúcou biely fosfor P45. Zákazníkov oslovuje hlavne vďaka výhodnej cene. EOM QSi sa vyznačuje hodnotami rozlíšenia - min. 45 lp/mm, typické hodnoty dosahujú 50-54 lp/mm, S/N ratio minimálne 20, typické hodnoty dosahujú hodnoty 21 citlivosťou fotokatódy do 350 µA/lum. Zosilnenie zostatkového svetla sa pohybuje v intervale od 2500x až 6000x. Odolnosť QSi voči mechanickým a spätným rázom je do 4400 Joulov (30-06 Spr.). Životnosť meniča je spoločnosťou Armasight udávaná hodnotou 10 000 pracovných hodín. Hlavným rozdielom oproti EOM SDi je absencia čiernych škvŕn v zornom poli tzv. black spots a wires. EOM je vybavený funkciami chrániacimi ho pred ožiarením z bodových svetelných zdrojov, ktoré by mohli spôsobiť jeho poškodenie (Automatic Brightness Control a Bright Light Protection). Prístroj poskytuje kľudný čierno-biely obraz so slušným rozlíšením bez kozmetických defektov.

Nočné videnie Armasight CO-MR je unikátne zariadenie umožňujúce rýchlu zmenu bežnej dennej optiky na zariadenie nočného videnia. Ide o model strednej veľkosti v produktovej palete spoločnosti Armasight. Prístroj dosahuje rozmery len 180 mm x 80 mm x 80 mm. CO-MR je určené pre dennú optiku na stredné vzdialenosti. Do svojej prevádzkovej polohy sa montuje na prednú časť optiky. Pevnú a presnú montáž zabezpečuje weaver montáž, prípadne quick-release montáž, ktorá je súčasťou dodávky. Za príplatok je doplnkový kruhový adaptér umožňujúci montáž na prednú časť optík o priemere od 25 až 62 mm. Celý proces montáže či demontáže trvá podobne dlho ako pri modeli PS-22, teda je zrealizovateľný do 30 sekúnd. Výsledkom je prakticky okamžitá zmena dennej optiky na nočné videnie a naopak. Je možné objednať si aj špeciálny adaptér s bajonetovým uzáverom, ktorý umožňuje montáž v dobe kratšej ako 3 sekundy a demontáž do 1 sekundy. Najoptimálnejšie hodnoty zväčšenia dennej optiky pre CO-MR sú 6x - 7x. Hlavnými výhodami sú používanie optiky a zámerného obrazca , na ktoré je užívateľ navyknutý a zároveň odpadá nutnosť opätovného nastreľovania dennej a nočnej optiky, či používanie drahých montážnych riešení a opakované snímanie a nasadzovanie optík, ktoré v sebe vždy nesú riziko posunu nástrelu. Toto riešenie zároveň zabraňuje svetelným stratám a degradácii výkonu EOM vznikajúcim pri nasadení adaptéra na zadnú časť dennej optiky. Opakované testy potvrdili presnosť nástrelu do 1 MOA. Kľúčovými výhodami sú presné dodržanie nástrelu dennej optiky, použitie kvalitnejších typov EOM oproti továrenským riešeniam, individuálne testovanie každého prístroja, kompaktné rozmery umožňujúce montáž a adaptáciu prístroja i na priestorovo obmedzené podmienky. CO-MR plní prísne kritéria vojenskej Mil-Std 810 normy.
Nočné videnie CO-MR disponuje celosklenenou optikou s viacvrstvovými poťahmi šošoviek antireflexnými vrstvami, optimalizujúcimi transmisiu svetla ako aj redukujúcimi nežiaduce svetelné reflexy a odlesky. Predná časť – teda šošovka objektívu má priemer 80 mm a jej F hodnota je slušných 1,65. Podobne ako u ostatných prístrojov kategórie deň/noc, absentuje i u Co-MR dioptrická korekcia. Fokusáciu zabezpečuje malý otočný kruhový prvok v hornej časti tubusu so zväčšeným hmatníkom, ktorý výrazne uľahčuje ovládanie. Riešenie je zrejme inšpirované Dedalmi. Fokusácia teda ostrenie je možné od 10 metrov do teoreticky nekonečna. Samotný prístroj má nízku hmotnosť iba 690 gramov, široké zorné pole 12,6°, je súčasne veľmi robustný. Odoláva spätným rázom do kalibru .300 Win. Magnum. Batéria má dlhú výdrž (až 60 hodín s batériou CR 123 3V / 30 hodín s batériou AA 1,5V), navyše prístroj je plne vodotesný. CO-MR je schopný prevádzky v širokom intervale teplotného rozpätia od -40 °C do +50 °C.
CO-MR je sériovo vybavená rýchlosnímateľnou Quick Release motážou kompatibilnou s Picatinny alebo weaver railom. Celý povrch prístroja je pokrytý vrstvou mäkkého pogumovaného plastu. Napájanie je realizované pomocou voliteľne 3 voltovej CR 123 batérie a lebo 1,5 V AA (tužkovej) batérie vkladanými kladným pólom smerom dovnútra prístroja. Kapacita 3C CR 123 postačuje na 60 hodín nepretržitej činnosti, AA batéria vydrží napájať prístroj polovičnú dobu - 30 hodín. Pri poklese napätia pod úroveň zabezpečujúcu prevádzku na posledných 10 minút činnosti sa v zornom poli operátora rozsvieti oranžová LED dióda indikujúca nutnosť výmeny elektrického článku.
Prístroj je sériovo vybavený doplnkovým weaver montážnym railom pre IR iluminátor, zlepšujúci podmienky pre nočné pozorovanie. IR iluminátor je dodávaný za príplatok,voliteľný akýkoľvek prístroj s montážnym riešením pre weavera/picatinny. CO-MR je sériovo dodávaný s bezdrôtovým diaľkovým ovládaním. Prístroj je určený pre príslušníkov ozbrojených zložiek a zborov, SBS  a pod.


Parametre:

Šošovkový systém 80 mm F/1.65
Zväčšenie 1x
Zorné pole 12,6°
Prípustné zväčšenie dennej optiky 1x - 8x
Optimálne zväčšenie dennej optiky 6x – 7x
Rozmery, mm
Hmotnosť, 0,65 kg
Napájanie  Jedna 3V batéria (CR123A) alebo jedna 1,5 V batéria AA
Životnosť batérie min. 60 h (1x CR 123) / 30 h (1x AA)
Diaľkové ovládanie: Áno, bezdrôtové
Odnímateľný IR iluminátor: Áno
Milo-Std 810: plní vojenské normy
Interval operačných teplôt: -40°C to + 50 °C
Interval skladovacích teplôt: -51°C to + 49 °C
Vodeodolnosť: Plná vodotesnosť

Odoslať požiadavku

Meno: *
Adresa: *
Mesto: *
PSČ: *
Email: *
Telefón: *
Poznámka:
* Povinné údaje

informujte ma o novinkách na stránke prostredníctvom emailu

captcha
Overovací kód:


Odoslaním požiadavky klient vyjadruje súhlas s použitím ním poskytnutých kontaktných údajov za účelom komunikácie so spoločnosťou LVL Armory, s.r.o. a taktiež vyjadruje súhlas s obchodnými podmienkami spoločnosti LVL Armory, s.r.o.


Týmto vyhlasujem, že som ako sa ako dotknutá osoba v súlade s  zák. č. 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov oboznámil/a s informáciami o ochrane osobných údajov a bol/a som poučená o svojich právach.

spat na zoznam
4348694
0.065534830093384