sk en de hu

Spoločnosť LVL Armory, s.r.o., činná od roku 2007, je oficiálnym distribútorom produktov spoločnosti DEP Photonis. Spoločnosť DEP Photonis dodáva od roku 2013 datasheety svojich meničov v elektronickej podobe na CD a ich pravosť si zákazník môže overiť na oficiálnej stránke výrobcu DEP Photonis www.photonis.com
Pre kompletný sortiment produktov nočného videnia navštívte prosím našu stránku www.nocne.sk 
Využite možnosť nákupu tovaru na splátky so spoločnosťou QUATRO.

Laser Devices DBAL-A3Laser Devices DBAL-A3
Kimber Eclipse Target .45 ACPKimber Eclipse Target .45 ACP
Accuracy International AX .308 Win aAccuracy International AX .308 Win
slide 1
AR15 Stag Arms, Night Vision CNVD-LRAR15 Stag Arms, Night Vision CNVD-LR
Laser Devices DBAL-A2, Night Vision LVLMi-14, AR15 Stag ArmsLaser Devices DBAL-A2, Night Vision LVLMi-14, AR15 Stag Arms
Laser Devices DBAL A2Laser Devices DBAL-A2
slide 2
slide 3
MKE MP5, Aimpoint M2, Insight Tech. M6X LEDMKE MP5, Aimpoint M2, Insight Tech. M6X LED
Sphinx 3000 CompactSphinx 3000 Compact

Daniel Defense MK 12 Black 18"

Informujte sa o cene


daniel-defense-ar15-mk12-223-rem-rifles-zbrane_1ef95ec85f4ef774530c8e6101668a18.jpg
 

Daniel Defense dlhé zbrane

Spoločnosť Daniel Defense je tradičnou americkou „rodinnou“ spoločnosťou. Patrí medzi kvalitatívne najlepších producentov zbraňových platforiem typu AR-15 a AR-10. Excelentné strojové vybavenie a predovšetkým tvorivá invencia a značná dávka konštruktérskeho umu umožnila koncept zbraní AR15 a AR 10 ďalej rozvinúť. Samozrejmosťou sú iba prvotriedne materiály a excelentné spracovanie. U mnohých zbraní došlo i k pomerne rozsiahlym konštrukčným zmenám, prípadne vylepšeniam už existujúcej konštrukcie. Výsledkom sú zbrane, ktoré patria k najpresnejším, najľahším, najodolnejším produktom vo svojej kategórii, pričom si tieto vlastnosti zachovávajú po celú dobu svojej nadpriemerne dlhej životnosti.
Základom každej zbrane je hlaveň. Tohto základného pravidla sú si samozrejme vedomí i v Daniel Defense a výrobe i spracovaniu hlavní venujú obrovskú pozornosť. Hlavne sú vyrábané kovaním za studena, pričom obrábací proces prebieha súčasne na vývrte i komore. Výsledkom je dokonalá súososť oboch dielov a toho rezultujúca presnosť v dôsledku odstránenia drobných výrobných odchýlok bežných u ostatných výrobcov a nimi používaných výrobných procesov. Tŕne používané pri kovaní sú vymieňané ešte pred dosiahnutím medzných výrobných tolerancií. Povrch vývrtu hlavne i komory je ďaleko hladší a bez defektov bežných u tradičnej výroby hlavní. To je veľmi dobre viditeľné pri porovnaní vývrtu buď optickou alebo ultrazvukovou detekciou výrobných vád. Výsledkom sú superhlavne radiace sa k svetovej špičke v oblasti presnosti, pevnosti, životnosti a odolnosti. Hlavným materiálom je hlavňovina z kvalitnej oceľovej zliatiny s prímesami chrómu, molybdénu a vanádia. Vonkajší i vnútorný povrch hlavne je chránený elektrolytickým nitridovaním v kvalite presahujúcej vojenské normy. Nábojové komory disponujú nábehovými rampami typu M4, ktoré sú presne obrobené a následne zaleštené pre zabezpečenie spoľahlivej funkcie zbrane v polo i plne automatickom režime. Ten je samozrejme pre civilné zbrane nedostupný, avšak všetky konštrukčné diely sú dimenzované pre full auto režim, ktorý je pre zbraň ďaleko namáhavejší a viac zaťažujúci ako semi auto. Avšak zámena týchto dielov z dôvodu tvarovej a rozmerovej odlišnosti nie je možná. Hlaveň je zakončená v tomto prípade úsťovou brzdou. Tá je vyrobená z odolného typu nehrdzavejúcej ocele 17-4, ktorá je následne elektrolyticky nitridovaná. Výsledkom je vynikajúca odolnosť presahujúca niekoľkonásobne životnosť zbrane napriek extrémnej mechanickej, chemickej i tepelnej záťaži vznikajúcej počas streľby. Opäť ide o diel dimenzovaný pre dlhodobé použitie v režime full auto.
Bolt Carrier Group – BCG alebo závorník spolu so svojím nosičom a ďalšími drobnými konštrukčnými dielmi tvoriacimi záver a zabezpečujúcimi spoľahlivú samonabíjaciu funkciu zbrane je v súlade s vojenskými normami podrobený testu MPI alebo Magnetic Particle Inspection. Ide o prúd elektricky a magneticky nabitých častíc detekujúcich drobné nepravidelnosti prípadne mikrotrhliny v kove pod povrchom. Zamýšľaným účelom je selekcia a následné použitie len výberových komponentov bez defektov. Rovnako sú podrobované testu HP, keď komponenty sú vystavené pôsobeniu vysokému tlaku a tento má detekovať rôzne nepravidelnosti a mikrotrhliny.
Predpažbie je upevnené prostredníctvom matice upevňujúcej hlaveň k upperu (hornej časti puzdra záveru). V žiadnom bode sa nedotýka hlavne, čo umožňuje jej voľné kmitanie počas streľby. Zároveň hlaveň nie je ovplyvňovaná streleckou pozíciou, tlakom pri streľbe z dvojnožky či inak opretou hlavňou, ani ťahom popruhu či váhou príslušenstva upevneného na predpažbí. Takéto predpažbie sa nazýva free float – voľne plávajúce – a predstavuje zásadný prínos pre presnosť streľby a prevenciu prenosu bodu zásahu pri rôznom zaťažení či rôznych spôsoboch streľby z ruky či s oporou. Predpažbie disponuje 4-mi presnými Picatinny railami s indexovanými portami.
Ústie zásobníkovej šachty je výrazne rozšírené, čo uľahčuje a zrýchľuje prebíjanie zbrane i v stresových podmienkach.
Pažba je novo navrhnutá s originálnym dizajnom. Konštrukčným materiálom je polymér vystužený skleným vláknom, čo zabezpečuje pažbe vysokú odolnosť a dlhú životnosť. V miestach určených pre kontakt s telom strelca má pažba na lícnici obojstranne mäkké gumené plochy s príjemnou textúrou. Pažba je dodávaná s dvomi typmi gumených pätiek líšiacimi sa hrúbkou. To spolu s teleskopickým nastavením zabezpečuje adaptáciu na všetky anatomicko-fyziologické proporcie strelca. Pažba disponuje obojstranne rýchloupínateľnými bodmi pre upevnenie streleckého popruhu.
Pažbička je rovnako novo navrhnutá s originálnym dizajnom. Vyznačuje prirodzenejším zakrivením chrbta, čo zlepšuje ergonómiu úchopu. Konštrukčným materiálom je polymér vystužený skleným vláknom, čo zabezpečuje pažbe vysokú odolnosť a dlhú životnosť. Prakticky 2/3 plochy pažbičky sú pokryté mäkkou gumovou vrstvou s výraznou a na dotyk príjemnou textúrou. Záštita spúšte je výrazne oblúkovito tvarovaná, čo umožňuje streľbu i v hrubých zimných rukaviciach.
Model MK 12 vznikol rozvinutím myšlienky DMR a evolúciou modelu SPR v podaní spoločnosti Daniel Defense. Model MK 12, podobne ako ostatné modely, napriek tomu, že je primárne určený pre civilný trh, s rezervou prekračuje Mil Spec normy. Základom Daniel Defense MK 12 je hlaveň z nehrdzavejúcej ocele vyrábanej kovaním za studena. Celá hlaveň je elektrolyticky nitridovaná pre zvýšenie odolnosti voči environmentálnym vplyvom, ako aj opotrebeniu. Dĺžka hlavne je 18“ a jej dizajn bol optimalizovaný z hľadiska dobrej kontrolovateľnosti počas rýchlej streľby, presnosti a rýchleho chladenia a samozrejme dlhej životnosti.             
Hlaveň je zakončená štandardným tlmičom plameňa spoločnosti Daniel Defense vyrobený z nehrdzavejúcej ocele 17-4, rovnako elektrolyticky nitridovanej ako hlaveň. Plynový systém nemá karabínovú dĺžku, ale tzv. rifle length systém, teda plynový systém puškovej dĺžky obvyklý inak pre zbrane s 20“ hlavňou. Systém s puškovou dĺžkou sa vyznačuje spoľahlivým a plynulým cyklovaním bez výrazných rázov pohyblivých dielov s redukovaným zdvihom celej zbrane a to za všetkých podmienok. Rovnako je tlmený spätný ráz zbrane a zrýchľuje mierenú streľbu a znižuje únavu strelca. Gas block je zhotovený na CNC centrách z nehrdzavejúcej ocele 416 a ošetrený tzv. čiernou oxidáciou pre zvýšenie odolnosti a zníženiu demaskujúcich príznakov. Samozrejme nezanedbateľný je aj estetický prínos pre tzv. „tactical look“. Celý gas block je vyrábaný v zhode s Crane normami platnými pre Veliteľstvo amerických špeciálnych síl USSOCOM.  Predpažbie je odlišného typu a to typu DD M4, ktoré je odľahčené oproti modelu RIS II a súčasne disponuje rozhraniami v prednej i zadnej časti predpažbia a to obojstranne pre upevnenie taktického popruhu. Výhodou nového predpažbia je nízka hmotnosť a skvelá modularita. Súčasne poskytuje dostatok miesta pre upevnenie množstva doplnkov a príslušenstva. Dostatok miesta je zaručený okrem iného i dĺžkou predpažbia, ktoré dosahuje až 15“. Pri súťažných disciplínach práve dĺžka predpažbia umožňuje posunúť úchop nedominantnej ruky čo najviac k ústiu hlavne. To vedie k precíznejšiemu miereniu a minimalizácii rizika premotivovaného mierenia, keď strelec švihne zbraňou príliš tvrdo síce v správnom smere, avšak preženie rozsah pohybu a je nútený sa ňou vracať, pričom celý proces mierenia sa výrazne spomalí. Majiteľovi zbrane určite príde vhod i napínacia páka od VLTORu  typ Gunfighter Mod. 4. Tento doplnok výrazne uľahčuje obtiahnutie zbrane i v stresových podmienkach a predovšetkým pri použití rozmerných optických zameriavačov. Rovnako veľmi oceňovaným doplnkom je dvojodporová ladená spúšť od spoločnosti Geissele model SSA. Spúšť sa vyznačuje ľahkých pravidelným chodom bez drhnutia a s nízkym odporom, navyše s rýchlym resetom spúšte vďaka minimálnemu prepadu. MK 12 je jeden z modelov z ponuky Daniel Defense, ktorý má povrchovú úpravu tvrdou anodizáciou Type III s najhrubšou a najodolnejšou vrstvou s vynikajúcimi ochrannými vlastnosťami voči mechanických, chemickým poškodeniam a samozrejme voči korózii. Samozrejmosťou je vybavenie zbrane MK 12 pažbou i pažbičkou v novom Daniel Defense dizajne.

 
 Popis:

Lower receiver – spodný diel puzdra záveru: obrobené na CNC obrábacích centrách z plných výkovkov 7075-T6 hliníkovej zliatiny a následne anodizované tvrdým typom anodizácie III v súlade s Mil-Spec normami. Ide o najodolnejší typ anodizácie s najväčšou hrúbkou nanesenej vrstvy. Zásobníková šachta má rozšírené ústie, zadná časť lower receivera disponuje QD bodom pre rýchle upnutie napríklad závesného oka na taktický popruh. Celý diel je vyrobený v zhode s požiadavkami vojenským noriem na presnosť rozmerov i požadované vlastnosti.
Upper receiver – horný diel puzdra záveru: obrobené na CNC obrábacích centrách z plných výkovkov 7075-T6 hliníkovej zliatiny a následne anodizované tvrdým typom anodizácie III v súlade s Mil-Spec normami. Ide o najodolnejší typ anodizácie s najväčšou hrúbkou nanesenej vrstvy. Celý diel je vyrobený v zhode s požiadavkami vojenským noriem na presnosť rozmerov i požadované vlastnosti. Upper disponuje presne obrobenou a leštenou rampou typu M4 zlepšujúcou spoľahlivosť a indexovanými portmi pre horný picatinny rail.
Hlaveň – ťažká 18“ hlaveň z nehrdzavejúcej ocele so stúpaním vývrtu 1/7“, hlaveň vyrábaná kovaním za studena a kompletne elektrolyticky nitridovaná.
Plynový systém – priame vedenie plynov na záver, nízko profilový gas block nízkoprofilový, zhotovený z nehrdzavejúcej ocele typu 416 a ošetrený mil-spec čiernou oxidáciou, plynový systém plnej rifle length dĺžky
Spúšť – ladená Geissele SSA 2-odporová
Úsťové zariadenie – zameniteľný tlmič plameňa, z nehrdzavejúcej ocele 17-4 elektrolyticky nitridovanej
BCG – Záver – typu M16, pochrómovaný nosič i závorník
Buffer – ťažký H – buffer
Mieridlá – bez
Predpažbie – DD M4 vyrobené z 6061-T6 hliníkovej zliatiny na CNC obrábacích centrách, dĺžka predpažbia 12“, odľahčené, 4xPicatinny rail
Pažba – Daniel Defense v originálnom dizajne z polyméru vystuženého skleným vláknom a textúrovanými gumenými dotykovými plochami na lícnici, teleskopicky nastaviteľná v 6-tich pozíciách
Pažbička -  v originálnom dizajne z polyméru vystuženého skleným vláknom a textúrovanými gumenými dotykovými plochami na 2/3 plochy pažbičky
Krycie panely railov – z materiálu santoprén odolávajúcim teplotám do 300°F ( cca 149° C) bez straty tvaru a mechanických vlastností
Povrchová úprava – tvrdá anodizácia typu III v čiernom odtieni

Odoslať požiadavku

Meno: *
Adresa: *
Mesto: *
PSČ: *
Email: *
Telefón: *
Poznámka:
* Povinné údaje

informujte ma o novinkách na stránke prostredníctvom emailu

captcha
Overovací kód:


Odoslaním požiadavky klient vyjadruje súhlas s použitím ním poskytnutých kontaktných údajov za účelom komunikácie so spoločnosťou LVL Armory, s.r.o. a taktiež vyjadruje súhlas s obchodnými podmienkami spoločnosti LVL Armory, s.r.o.


Týmto vyhlasujem, že som ako sa ako dotknutá osoba v súlade s  zák. č. 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov oboznámil/a s informáciami o ochrane osobných údajov a bol/a som poučená o svojich právach.

spat na zoznam
4210708
0.17928814888