sk en de hu

Spoločnosť LVL Armory, s.r.o., činná od roku 2007, je oficiálnym distribútorom produktov spoločnosti DEP Photonis. Spoločnosť DEP Photonis dodáva od roku 2013 datasheety svojich meničov v elektronickej podobe na CD a ich pravosť si zákazník môže overiť na oficiálnej stránke výrobcu DEP Photonis www.photonis.com
Pre kompletný sortiment produktov nočného videnia navštívte prosím našu stránku www.nocne.sk 
Využite možnosť nákupu tovaru na splátky so spoločnosťou QUATRO.

Laser Devices DBAL-A3Laser Devices DBAL-A3
Kimber Eclipse Target .45 ACPKimber Eclipse Target .45 ACP
Accuracy International AX .308 Win aAccuracy International AX .308 Win
slide 1
AR15 Stag Arms, Night Vision CNVD-LRAR15 Stag Arms, Night Vision CNVD-LR
Laser Devices DBAL-A2, Night Vision LVLMi-14, AR15 Stag ArmsLaser Devices DBAL-A2, Night Vision LVLMi-14, AR15 Stag Arms
Laser Devices DBAL A2Laser Devices DBAL-A2
slide 2
slide 3
MKE MP5, Aimpoint M2, Insight Tech. M6X LEDMKE MP5, Aimpoint M2, Insight Tech. M6X LED
Sphinx 3000 CompactSphinx 3000 Compact

Stag Arms 10 .308 Win 16"

Informujte sa o cene

Výrobca: Stag Arms

stag-arms-ar10-380-win-zbrane_48caf745e3359da28ff4d5b5e4d5a65d.jpg
 

Stag Arms dlhé zbrane

Model 10 S so 16“ hlavňou a teleskopickou pažbou spolu modelom 10 s 18“ hlavňou a pevnou pažbou sú novinkou spoločnosti STAG pre rok 2017. Oba modely sú komorované pre strelivo .308 Winchester. Tieto modely sú súčasťou čoraz väčšej rodiny zbraní AR-10  vyvíjaných od počiatku vývoja ako semi-auto modely.
Model 10 bol vyvinutý v spolupráci so strelcami továrenského STAG ARMS 3GUN teamu. Okrem nich sa na celkovom dizajne podieľali aj kontraktori a operátori federálnych agentúr. Zámerom bolo vyvinúť zbraň optimalizovanú pre presnú streľbu na stredné až dlhé vzdialenosti s možnosťou inštalácie množstva doplnkov a súčasne s nízkou hmotnosťou, pričom zbraň sa mala vyznačovať výrazne vyššou palebnou silou ako zbrane typu AR15. Zbraň mala byť nadštandardne dobre ovládateľná v porovnaní s konkurenčnými modelmi, pričom sa mala vyznačovať nadpriemernou odolnosťou a životnosťou typickou pre modely Stag Arms. V základnej výbave je modulárne free float predpažbie Diamondhead VRS-T 308 s dĺžkou 15“ s priebežným picatinny railom na pozícii 12 hodín a tromi key mode lištami na pozíciách 2,6 a 10 hodín s možnosťou inštalácie množstva príslušenstva. Predpažbie má odvŕtané početné chladiace oválne otvory.
Stag Arms sa líši od výrobcov, ponúkajúcich lacné AR-10, kde je obetovaná kvalita, odolnosť a životnosť konštrukčných celkov za účelom zníženia celkovej ceny zbrane. Stag Arms ponúka svoje modely 10 s a 10 zatiaľ len ako pravostranné varianty. V modeloch 10 a 10S sú použité nasledujúce konštrukčné riešenia:

- Carpenter 158 shot peened Bolt with black extractor spring – závorník s povrchom spevneným metódou dlhodobého ošľahávania oceľovými (ale aj sklenenými, keramickými či z iného kovu zhotovenými) guľatými časticami (brokmi). Táto metóda zvyšuje odolnosť voči mechanickému namáhaniu a znižuje pravdepodobnosť únavového lomu uzamykacích zubov alebo iných konštrukčných prvkov závorníka. Zároveň dochádza k uvoľneniu pnutia, ktoré vzniklo v materiáli počas procesu obrábania. Vedľajším efektom je ľahšie čistenie. Vyťahovač je odpružený s tzv. black extractor spring – pružinou s vynikajúcou odolnosťou  voči únave materiálu s dlhou životnosťou. CARPENTER NO. 158 ALLOY je chróm – nikel oceľová cementovaná zliatina vyznačujúca  sa vysokou pevnosťou a odolnosťou voči mechanickým vplyvom a oderu. Následne je materiál spracovaný a vytvrdený podľa mil-spec noriem. Gas Key je presne osadený s vrstvou tvrdochrómu vo svojom vnútri. Vyťahovač je z akostnej nástrojovej ocele. Lacné verzie požívajú podradné materiály s nízkou životnosťou, ktoré nie sú vyrobené v súlade s vojenskými normami.

- Shrouded full circle AR15 bolt carrier with side staked carrier key – nosič závorníka je vyrobený z jedného kusu ocele, opracovaním z plného materiálu, pričom nie je narušená jeho integrita – je zachovaný plný kruhový priemer. Nosič závorníka je zhotovený zo zliatiny ocele typu 8620. Kompletný závorník je opatrený povrchovou úpravou QPQ. QPQ proces je skratkou slov Quench-Polish-Quench. Ide o proces označovaný aj ako Tufftride, Tenifer či Melonite. Predovšetkým teniferácia je pojem známy širokej verejnosti vďaka spoločnosti Glock, Melonite je označenie rozšírené predovšetkým u produktov pochádzajúcim z USA. Nezávisle od názvu dochádza o produktov ošetrených QPQ procesom k výraznému navýšeniu odolnosti voči oteru, oderu či poškriabaniu, ako aj odolnosti voči korózii, zníženiu trenia – autolubrikácie, ako aj zvýeniu odolnosti voči vzniku povrchových poškodení i únavových trhlín. Proces sa začína nitrokarburizačným cyklom kúpeľom v slanom roztoku, ktorý vytvorí povrchovú vrstvu nitridu železa. Tá je následne mechanicky opracovaná a vyhladzovaná rôznymi postupmi ako vibračným brúsením, lapovaním, mechanickým asymetrickým vyhladzovaním, čím povrch získa na vzhľade ako aj dochádza k jeho vytvrdeniu. Následne je celý predmet opäť ponorený do slaného kúpeľa, následne pokropený ako aj úplne ponorený do olejového kúpeľa. Posledná fáza vytvorí vrstvu  oxidu železa silnú 3-4 muikrometre, ktorá vytvorí vrstvu odolnú voči korózii. Rovnako spôsobuje čierne sfarbenie ošetreného predmetu. QPQ proces je skratkou slov Quench-Polish-Quench. Ide o proces označovaný aj ako Tufftride, Tenifer či Melonite. Predovšetkým teniferácia je pojem známy širokej verejnosti vďaka spoločnosti Glock, Melonite je označenie rozšírené predovšetkým u produktov pochádzajúcim z USA. Nezávisle od názvu dochádza o produktov ošetrených QPQ procesom k výraznému navýšeniu odolnosti voči oteru, oderu či poškriabaniu, ako aj odolnosti voči korózii, zníženiu trenia – autolubrikácie, ako aj zvýeniu odolnosti voči vzniku povrchových poškodení i únavových trhlín. Proces sa začína nitrokarburizačným cyklom kúpeľom v slanom roztoku, ktorý vytvorí povrchovú vrstvu nitridu železa. Tá je následne mechanicky opracovaná a vyhladzovaná rôznymi postupmi ako vibračným brúsením, lapovaním, mechanickým asymetrickým vyhladzovaním, čím povrch získa na vzhľade ako aj dochádza k jeho vytvrdeniu. Následne je celý predmet opäť ponorený do slaného kúpeľa, následne pokropený ako aj úplne ponorený do olejového kúpeľa. Posledná fáza vytvorí vrstvu  oxidu železa silnú 3-4 mikrometre, ktorá vytvorí vrstvu odolnú voči korózii. Rovnako spôsobuje čierne sfarbenie ošetreného predmetu. 
Výsledkom je závorník s mimoriadnou odolnosťou a ľahkým čistením.  
Hlaveň má 16“ dĺžku, pričom je zhotovená zo zliatiny chrómmolybdénvanádiovej ocele označovanej ako hlavňovina 4150. Bežná hlavňovina je typu 4140 s prísadou chrómu a molybdénu, pričom vanád dodáva hlavni odolnosť voči vysokým teplotám vznikajúcim pri dlhotrvajúcej streľbe s rýchlym opakovaním výstrelov. Vývrt chránený silnou vrstvou presne naneseného tvrdochrómu. 

- .308 Win / 7,62x51 – nábojová komora spĺňa požiadavky na tlaky vznikajúce pri streľbe civilným i vojenským strelivom. Nábojová komora je odolnejšia a umožňuje streľbu oboma druhmi munície. Vývrt hlavne je tvrdo chrómovaný, čo prináša predĺženie životnosti hlavne na minimálne dvojnásobok ako pri jeho absencii. Zároveň sa hlaveň ľahšie čistí a jej odolnosť voči korózii je neporovnateľne vyššia oproti hlavni bez vrstvy tvrdochrómu. Vrstva musí byť starostlivo nanesená a opracovaná, aby nedošlo k poklesu presnosti. Stúpanie vývrtu je 1:10, vývrt je lapovaný. Povrch hlavne je ošetrený parkerizáciou i pod odberom gas blockom a nosičom mušky. Hlaveň je parkerizovaná i pod ním. Lacné verzie sú vyrábané často bez tvrdochrómu, prípadne s tenkou vrstvou bez zhody s vojenskými normami. Problémom je i nerovnomerne nanesená tvrdochrómová vrstva, ktorá má za následok zhoršenie presnosti, často na 5-násobok normy. Hlaveň je zakončená úsťovou brzdou VG6 Gamma patriacou k špičke vo svojom segmente výrazne ukľudňujúcou chovanie zbrane pri streľbe a umožňujúcou rýchlejšie opakovanie výstrelov.

- Modulárne kovové free float predpažbie spoločnosti Diamondhaed typu 15" Diamondhead VRS-T 308 o dĺžke 15“s priebežným picatinny railom na pozícii 12 hodín a tromi key mode lištami na pozíciách 2,6 a 10 hodín s možnosťou inštalácie množstva príslušenstva. Namiesto neho je vybavený modulárnym predpažbím v non free float variante. Predpažbie má odvŕtané chladiace oválne otvory.
- Upper i Lower sú trieskovo opracované z plných blokov Mil-Spec 7075 T6 alumínia vytvrdeného kovaním, s povrchovou úpravou hard coat  anodizovaním podľa normy MIL-A-8625F, Type III, Class 2. Lacné verzie majú odlievané uppery a lowery.

- so zbraňou je dodávaný jeden 10-ranový plastový zásobník PMAG 10
-Pažba je pevný model MOE s ergonomicky tvarovanou lícnicou a výraznou gumenou pätkou.


18“ laveň poskytuje dostatočnú dĺžku pre stabilizáciu streliva a súčasne má dostatočné nízku hmotnosť i zotrvačnosť pri dynamicky strieľaných disciplínach. Hlaveň s veľkým priemerom (heavy barrel) a vrstvou tvrdochrómu pokrývajúceho vývrt zabezpečuje dlhú životnosť a vysokú presnosť streľby. Modulárne predpažbie dĺžky 15“ umožňuje pohodlný a ergonomický úchop, pričom ponúka obrovské množstvo priestoru pre upnutie príslušenstva na Picatinny raile na pozícii 12 hodín a troch Key mode lištách v polohe 2,6 a 10 hodín. Netradičné umiestnenie 2. a 10. hodín bola zvolené pre lepšiu možnosť úchopu spodnej časti predpažbia. Pažba je od spoločnosti Magpul typu ACS s tromi úložnými priestormi a ergonomicky tvarovanou lícnicou. Pištoľová rukoväť je ergonomický model spoločnosti Hogue s lôžkami pre jednotlivé prsty streleckej ruky. Stag Arms 10 S sa vyznačuje prísne modulárnou konštrukciou s možnosťou nastrojenia rôznymi doplnkami a širokými možnosťami tuningu.  Stag Arms 10 S nedisponuje žiadnymi mechanickými mieridlami a je pripravený pre inštaláciu opt ických alebo elektro-optických zemeriavačov. Samozrejme je zachovaná možnosť inštalácie pevných alebo sklopných mieridiel mechanických mieridiel. Ide o jeden z najľahšie upravovateľných modelov z ponuky Stag Armsu s obrovskou možnosťou customizácie a individualizácie celej zbrane. Zatiaľ je k dispozícii výlučne pravostranná verzia s jednostrannou poistkou pre strelca s dominantnou pravou streleckou rukou. 


O zbraniach Stag Arms:

Stag Arms LLC. je v USA nazývaná najstaršou novou spoločnosťou produkujúcou zbrane typu AR-15/M-16. Tieto prívlastky naznačujú, že hoci Stag Arms vznikla len v roku 2003, jej predchodca – spoločnosť Continental Machine & Tool, patril k najväčším výrobcom dielov pre AR-15 od čias Vietnamskej vojny. Pokial niekto vlastní alebo strieľal zo zbrane AR-15/M-16 v posledných 30-tich rokoch, je vysoko nepravdepodobné, že táto zbraň neobsahovala diely pochádzajúce od Continental Machine & Tool – CMT. 80% amerických spoločností zaoberajúcich sa produkciou AR15-ok odoberá diely od CMT. V niektorých obdobiach maximálneho odberu produkcia spúšťových a bicích mechanizmoch dosiahla viac 10 000 spúští a bicích kladív mesačne. CMT bola založená Tedom Malkovskim 1960 spočiatku produkovala súčiastky do prúdových motorov a čoskoro sa stala jedným z dodávateľov vojenského materiálu pre námorníctvo a pozemnú armádu USA. Po jedenástom septembri, keď v USA došlo k vzostupu dopytu po taktických civilných zbraniach, sa Tedov syn Mark rozhodol, že načase vystúpiť z tieňa ostatných spoločností, ktorým CMT dodávala diely a začal s produkciou vlastných AR-15-ok. To bol počiatok vzniku Stag Arms. Základnou filozofiou Stag Arms je produkcia vysokokvalitných spoľahlivých zbraní s dlhou životnosťou. Stag Arms opakovane vyhráva tendre na nákup zbraní predovšetkým pre jednotky SWAT. Všetky Stagy majú kvalitné hlavne v prevedení Heavy Barrel s vrstvou tvrdochrómu pre dlhšiu životnosť a slabšie opotrebenie vývrtu počas streľby ako aj rezistenciu voči vplyvu korózie. Ďalej majú spoločné vysokú kvalitu výroby, rozmery, použité materiály a výrobné procesy ktoré spĺňajú Mil-Spec normy. V kvalite, kultúre a presnosti výroby zohrávajú svoju nemalú rolu viac ako 32 ročné skúsenosti z leteckej a zbraňovej výroby. Stag Arms vyrába AR-15-ky vo svojej novej modernej prevádzke v Connecticute. Dizajn i výroba sú riadené počítačovými systémami, vyrobené časti sú priebežne podrobované testom a následne prísnej výstupnej kontrole. Jednotlivé súčiastky sú ošetrené mil-spec hard anodizáciou, oceľové fosfátovaním. Stagy plnia najnáročnejšie štandardy spoľahlivosti a presnosti. Všetky Stagy  AR-15 sú vo verzii A3, to je upper receiver s hornou plochou vyfrézovanou do podoby Picatinny railu. Upper je vyrábaný z blokov (polotovarov) kovaného legovaného hliníka  7075 T6 zaručujúceho o 30-40% vyššiu pevnosť, ako je bežné klasickými technológiami trieskovým obrábaním . Tento akostný hliník je používaný v leteckom i kozmickom priemysle. Následne sú diely anodizované Väčšina modelov je dodávaná s odnímateľnou rukoväťou s mieridlami.


Parametre:

Hmotnosť: 4,2676 kg
Dĺžka: 996,95 mm
Princíp činnosti: direct impingement samonabíjacia zbraň s priamym vedením plynov na závorník
Komora: 308 Win / 7,62x51 mm
Stúpanie vývrtu: 1/10
Úsťová brzda: VG 6 Gamma 7,62
Hlaveň: 18“ materiál chrómmolybdénvanádiová oceľ hlavňovina 4150, vývrt chránený vrstvou tvrdochrómu
Predpažbie: dĺžka 15" Diamondhead VRS-T 308 handguard
Upper: vyrábaný kovaním zo zliatiny 7075 T6 aluminum s najtvrdším a najodolnejším typom anodizácie Type III s Picatinny railom  na hornej časti s výškou .210 Tang Height (DPMS High Profile) kompatibilné s modelmi DPMS
Nosič závorníka: pravostranné prevedenie .308 Win ošetrený QPQ procesom
Lower:  vyrábaný zo zliatiny 7075 T6 aluminum s najtvrdším a najodolnejším typom anodizácie Type III
Pažba: Magpul® MOE® pevná
Spúšť štandardná mil-spec s nenastaviteľným odporom od 5-8 libier (2,27 – 3,632 kg)
Pažbička: Hogue
Zásobník:  PMAG 10 ranový
Poistka: jednostranná pre strelcov s dominantnou pravou rukou

Odoslať požiadavku

Meno: *
Adresa: *
Mesto: *
PSČ: *
Email: *
Telefón: *
Poznámka:
* Povinné údaje

informujte ma o novinkách na stránke prostredníctvom emailu

captcha
Overovací kód:


Odoslaním požiadavky klient vyjadruje súhlas s použitím ním poskytnutých kontaktných údajov za účelom komunikácie so spoločnosťou LVL Armory, s.r.o. a taktiež vyjadruje súhlas s obchodnými podmienkami spoločnosti LVL Armory, s.r.o.


Týmto vyhlasujem, že som ako sa ako dotknutá osoba v súlade s  zák. č. 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov oboznámil/a s informáciami o ochrane osobných údajov a bol/a som poučená o svojich právach.

spat na zoznam
4210843
0.098593950271606