sk en de hu

Spoločnosť LVL Armory, s.r.o., činná od roku 2007, je oficiálnym distribútorom produktov spoločnosti DEP Photonis. Spoločnosť DEP Photonis dodáva od roku 2013 datasheety svojich meničov v elektronickej podobe na CD a ich pravosť si zákazník môže overiť na oficiálnej stránke výrobcu DEP Photonis www.photonis.com
Pre kompletný sortiment produktov nočného videnia navštívte prosím našu stránku www.nocne.sk 
Využite možnosť nákupu tovaru na splátky so spoločnosťou QUATRO.

Laser Devices DBAL-A3Laser Devices DBAL-A3
Kimber Eclipse Target .45 ACPKimber Eclipse Target .45 ACP
Accuracy International AX .308 Win aAccuracy International AX .308 Win
slide 1
AR15 Stag Arms, Night Vision CNVD-LRAR15 Stag Arms, Night Vision CNVD-LR
Laser Devices DBAL-A2, Night Vision LVLMi-14, AR15 Stag ArmsLaser Devices DBAL-A2, Night Vision LVLMi-14, AR15 Stag Arms
Laser Devices DBAL A2Laser Devices DBAL-A2
slide 2
slide 3
MKE MP5, Aimpoint M2, Insight Tech. M6X LEDMKE MP5, Aimpoint M2, Insight Tech. M6X LED
Sphinx 3000 CompactSphinx 3000 Compact

Stag Arms AR-15 8R Gas-Piston 16 Plus Package

Informujte sa o cene

Výrobca: Stag Arms

stag-arms-model-8r-gas-piston-plus-package-v2_7c9efe0d046d27baa289e91e3c974a8c.jpg
 

Fotogaléria produktu:

 

Stag Arms dlhé zbrane

Stag Arms svoju pozíciu popredného výrobcu kvalitných a spoľahlivých AR-15-tiek potvrdzuje uvedením gas-pistonového modelu. Hlavnou odlišnosťou je odklon od tradičného systému priameho odberu prachových plynov využívaných k pohybu závorníka  a samonabíjacej funkcii. Napriek tomu, že tento sa využíva niekoľko dekád v ozbrojených silách USA, ako aj niekoľkých desiatkach spriatelených armád a faktu, že samotné americké ozbrojené zložky opakovane štatisticky vyhodnocujú systém AR-15/M16/M4 ako najspoľahlivejší doteraz zavedený, existuje nezanedbateľný počet odporcov direct impingement-u, preferujúcich gas-pistonovú konfiguráciu, známu napríklad zo zbraní typu Kalašnikov. Systém priameho odberu plynov je v nepriaznivých environmentálnych podmienkach (predovšetkým púštnych) údajne viac náchylný k menšej spoľahlivosti. Priamy odber plynov vznikajúcich horením prachových zloží nábojov nadmerne vysušuje mazadlá a môže sa podieľať na vzniku zádržiek predovšetkým v suchom prašnom prostredí. Na tento problém upozornili i armádne testy porovnávajúce spoľahlivosť zbraní v prašnom prostredí, pri ktorých AR-15 HK-416 od Heckler-Kochu s gas-pistonovým mechanizmom  preukázali 3,77x vyššiu spoľahlivosť ako Colty s priamym odberom prachových plynov. Tento pomer klesol pri aplikovaní väčšieho množstva lubrikantov, avšak gas-pistonový systém aj tak vykázal 2,17 vyššiu spoľahlivosť.  Tieto skutočnosti ako aj rastúci počet zákazníkov preferujúcich gas-pistonový systém spôsobil zaplavenie trhu zbraňami a dodatočnými konverziami tradičných AR-15 na gas-pistonové systémy.

Stag modifikoval svoje štandardné AR-15-ky úpravou gasblocku s hornou i dolnou plochou s integrálnymi picatinny railmi.  Na hornej je štandardne montovaná sklopná flip-up muška spoločnosti Midwest Industries. V gasblocku je regulátor plynov s dvomi pracovnými polohami on/off. Ľavá pozícia je semi-auto pozícia, v ktorej je plynový regulátor otvorený a umožňuje samonabíjaciu funkciu. Tlak plynov sa prostredníctvom piesta prenáša na tlačnú tyčku a tá impulz prenesie na modifikovaný nosič závorníka. Pravá poloha Off spôsobí zablokovanie toku plynov. Výsledkom je výstrel, ktorý však nie je nasledovaný vyhodením nábojnice a zasunutím nového náboja do komory. Systém gas-piston bol optimalizovaný pre vysokú spoľahlivosť,  ľahké čistenie, jednoduchú demontáž a celkovo nenáročnú údržbu. 

Horná plocha upper receiveru je po celej dĺžke upravená do formy picatinny railu, ktorý štandardne nesie BUIS opäť od Midwest Industries. Hlaveň z kvalitnej molybdénovej ocele má tvrdochrómovaný vývrt so stúpaním 1:9  i nábojovú komoru.  Tvar heavy barrel hlavne  zámerne pripomína M4, podobne ako oválne predpažbie.  Spúšť má odpor 4 a 3/4 libry (cca 2,14 kg).  V testoch model 8 preukázal absolútnu spoľahlivosť so všetkými druhmi použitej munície. Vystrelené nábojnice nevykazovali žiadne poškodenie a umožňovali opätovné prebitie. S niektorými druhmi opakovane preukázal sub-moa presnosť.  Na 100 yardov v päť  alebo trojranových položkách boli dosiahnuté rozptyly 15,875 mm či 19,05 mm.

Model 8 od Stag Arms napĺňa očakávania vyžadované od prestížnej spoločnosti produkujúce top klony AR-15. Vyznačuje sa absolútnou spoľahlivosťou, precíznou výrobou, kvalitnou povrchovou úpravou, dáva predpoklady dlhej životnosti. Prekvapuje nadštandardnou presnosťou dosahujúcou kvalít špecializovaných match zbraní, pričom si zachováva kompaktné rozmery, ľahkú ovládateľnosť a mil-spec modularitu a kompatibilitu s ostatnými výrobcami. Cenovo sa pohybuje asi tisíc EUR pod cenovou hladinou svojich gas-pistonových konkurentov, pričom mnohých prekonáva kvalitou i presnosťou. Zbraň je dodávaná s jedným 30-ranovým zásobníkom.

Podobne ako ostatné Stagy je aj model 8 vyrábaný v plne ľavostrannej konfigurácii pod názvom 8L.

Verzia so 16“ hlavňou je skrátenou verziou základnej zbrane. Svojím dizajnom zámerne pripomína model M4, ktorý pre dĺžku svojej hlavne je v Spojených štátoch predajný iba na výnimku a nie je exportovateľný. V súčasnosti LVL Armory prijíma objednávky na verzie so 14,5" hlavňou s pinned and welded flash hiderom, ktorý celkovú dĺžku zbrane dostane na exportovateľnú hodnotu.

Stag arms sa líši od výrobcov, ponúkajúcich lacné AR-15, kde je obetovaná kvalita, odolnosť a životnosť konštrukčných celkov za účelom zníženia celkovej ceny zbrane. Stag Arms ponúka všetky svoje modely 1, 2, 2T, 3 i 8 ako aj ich ľavostranné varianty v nasledujúcej konfigurácii:

- Carpenter 158 shot peened Bolt with black extractor spring – závorník s povrchom spevneným metódou dlhodobého ošľahávania oceľovými (ale aj sklenenými, keramickými či z iného kovu zhotovenými) guľatými časticami (brokmi). Táto metóda zvyšuje odolnosť voči mechanickému namáhaniu a znižuje pravdepodobnosť únavového lomu uzamykacích zubov alebo iných konštrukčných prvkov závorníka. Zároveň dochádza k uvoľneniu pnutia, ktoré vzniklo v materiáli počas procesu obrábania. Vedľajším efektom je ľahšie čistenie. Vyťahovač je odpružený s tzv. black extractor spring – pružinou s vynikajúcou odolnosťou  voči únave materiálu s dlhou životnosťou. CARPENTER NO. 158 ALLOY je chróm – nikel oceľová cementovaná zliatina vyznačujúca  sa vysokou pevnosťou a odolnosťou voči mechanickým vplyvom a oderu. Následne je materiál spracovaný a vytvrdený podľa mil-spec noriem. Gas Key je presne osadený s vrstvou tvrdochrómu vo svojom vnútri. Vyťahovač je z akostnej nástrojovej ocele. Lacné verzie požívajú podradné materiály s nízkou životnosťou, ktoré nie sú vyrobené v súlade s vojenskými normami.

- Shrouded full circle AR15 bolt carrier with side staked carrier key – nosič závorníka je vyrobený z jedného kusu ocele, opracovaním z plného materiálu, pričom nie je narušená jeho integrita – je zachovaný plný kruhový priemer.

- 5.56 NATO chambered barrel with chrome lining, 1/9 twist, double lead lapped, and parkerized under the front sight base – nábojová komora spĺňa požiadavky na tlaky vznikajúce pri streľbe vojenským strelivom, ktoré sú vyššie ako pri streľbe civilným strelivom ráže .223 Remington. Nábojová komora je odolnejšia a umožňuje streľbu oboma druhmi munície, kým nábojová komora .223 Remington môže používať iba civilné strelivo .223 Remington. V tomto prípade nejde o vojenskú 5,56 komoru, ale civilnú Wylde komoru, ktorá spĺňa požiadavky pre oba typy munície. Vývrt hlavne je tvrdo chrómovaný, čo prináša predĺženie životnosti hlavne na minimálne dvojnásobok ako pri jeho absencii. Zároveň sa hlaveň ľahšie čistí a jej odolnosť voči korózii je neporovnateľne vyššia oproti hlavni bez vrstvy tvrdochrómu. Vrstva musí byť starostlivo nanesená a opracovaná, aby nedošlo k poklesu presnosti. Stúpanie vývrtu je 1:9 (použitie streliva od 50 po 69 grs), vývrt je lapovaný. Povrch hlavne je ošetrený parkerizáciou i pod odberom plynov (nosičom mušky v prípade klasickej AR 15) gas blockom a nosičom mušky. Hlaveň je parkerizovaná i pod). Lacné verzie sú vyrábané výlučne s lacnejšou .223 Rem komorou, často bez tvrdochrómu, prípadne s tenkou vrstvou bez zhody s vojenskými normami. Problémom je i nerovnomerne nanesená tvrdochrómová vrstva, ktorá má za následok zhoršenie presnosti, často na 5-násobok normy.

- F marked front sight base with taper pins – gas block s nosičom mušky je vykovaný a zaistený v náležitej polohe dvomi ku koncu zužujúcimi sa pinmi. Celý proces výroby a osadenia je v súlade s vojenskými normami, samozrejmosťou je rozmerová zhoda s military štandardami.  Lacné verzie AR-15 používajú priame piny, ktorých odolnosť je oproti kónicky sa zužujúcim pinom výrazne nžšia, ako aj dochádza k ich vysúvaniu pri náročnej prevádzke. Lacné verzie AR-15 majú aj rozmerovo odlišné gas blocky, čo sťažuje použitie doplnkov a následný tuning zbrane – napríklad mieridlá nebudú v rovine s hlavňou, prípadne sa nebudú dať osadiť kvôli tvarovej odlišnosti a rozmerovej inkompatibilite.

- Double heatshield handguards – plastové predpažbie s dvojitým hliníkovým štítom kvôli ochrane ruky strelca pred popálením, lacné verzie majú len jednoduchý štít, v najhoršom prípade sú bez so všetkými dôsledkami v zmysle popálenia a dokonca topenia až roztavenia predpažbia.

- Upper i Lower sú trieskovo opracované z plných blokov Mil-Spec 7075 T6 alumínia vytvrdeného kovaním, s povrchovou úpravou hard coat  anodizovaním podľa normy MIL-A-8625F, Type III, Class 2. Mil-Spec alumínium má predĺžený výčnelok, castle nut. Mil-Spec size 7000 series aluminum receiver extension with staked receiver nut (also known as castle nut) Lacné verzie majú odlievané uppery a lowery.

- One (1) 30rd USGI Magazine* - so zbraňou je dodávaný jeden GI hliníkový zásobník

Plus Package má ďalšie vylepšenia, ktoré zbraň vylepšujú z hľadiska odolnosti, dlhšej životnosti alebo vyššej spoľahlivosti. Predovšetkým ide o:

- 4150 barrel steel chrome lined – hlaveň vyrobenú z 4150 hlavňoviny. Ide o oceľovú zliatinu s prísadami chrómu, molybdénu a vanádia používanú iba niekoľkými prémiovými producentmi ako LMT (Lewis Machine and Tools), FN Herstal (Fabrique National Herstal) či Colt.  Bežná hlavňovina je typu 4140 s prísadou chrómu a molybdénu, pričom vanád dodáva hlavni odolnosť voči vysokým teplotám vznikajúcim pri dlhotrvajúcej streľbe s rýchlym opakovaním výstrelov. Samozrejme má i 4150 hlaveň kvalitnú vrstvu tvrdochrómu a povrch hlavne je ošetrený parkerizáciou i pod gas blockom a nosičom mušky.

- 1/7 Twist rifling – stúpanie vývrtu je 1:7, čo znamená používanie streliva s ťažším projektilom

- Individually MP & HP tested and marked Bolt & Barrel – každá hlaveň a závorník sú individuálne testované na odolnosť voči vysokým tlakom –High Pressure Tested a prítomnosť magnetických častíc nežiaducich z hľadiska metalurgickej integrity Magnetic Particle Inspected. Každý diel je dôkladne preverený a otestovaný.

- M-16 Bolt Carrier – nosič závorníka so zvýšenou odolnosťou a predĺženou životnosťou vyrobený v súlade s Mil-Spec a identický s nosičom z M 16.

- M4 feed ramps - M4 feed ramps cut into 7075 T-6 receiver extension.  M4  rampa vytvorená v 7075 T6 loweri je rampa prevzatá z modelov M4. M4 rampa zvyšuje spoľahlivosť zbrane pri rýchlej streľbe a je výsadou kvalitných verzií AR 15. Lacné modely majú puškovú rampu pôvodnej M 16-ky.

- Heavy (H) buffer assembly  - ťažký buffer z wolfrámu, spolu so špeciálnou pružinou so zvýšenou odolnosťou a predĺženou životnosťou. Vyššia hmotnosť buffer spomaľuje rýchlosť streľby a súčasne spôsobuje energickejšie cyklovanie, čo zásadne zvyšuje spoľahlivosť zbrane.

- Two (2) 30rd USGI Magazines* - dva USGI hliníkové zásobníky

Hlaveň poskytuje dostatočnú dĺžku pre stabilizáciu streliva a súčasne znižuje hmotnosť zbrane i jej zotrvačnosť predovšetkým pri dynamicky strieľaných disciplínach. Hlaveň s veľkým priemerom (heavy barrel) a vrstvou tvrdochrómu pokrývajúceho vývrt zabezpečuje dlhú životnosť a vysokú presnosť streľby. V prednej tretine je odľahčenie určené pôvodne pre upnutie granátometu M203. Plastové predpažbie strednej dĺžky je z vnútornej strany vybavené hliníkovým štítom zabezpečujúcim ochranu rúk strelca. Štandardná pažba je v pevnej verzii A2, rovnako aj pištoľová rukoväť. Podobne ako ostatné zbrane typu AR15/M16/M4 sa vyznačuje modulárnou konštrukciou s možnosťou nastrojenia rôznymi doplnkami a širokými možnosťami tuningu.  Od ostatných modelov  sa odlišuje predovšetkým prepracovaným systémom odberu plynov,  na rozdiel od tradičného direct impingement je samonabíjacia funkcia zabezpečená systémom piestu a tlačnej tyčky.  Ďalej odlišnosti spočívajú v absencii pevných mieridiel integrovaných v odnímateľnej rukoväti a v tradičnom trojuholníkovom gasblocku. Sklopné mechanické mieridlá sú od spoločnosti Midwest Industries.  Model 8 je najnovším produktom v ponuke kvalitných a spoľahlivých zbraní Stag Arms.

Plynový systém carbine dĺžky, upper a lower zo 7075 T6 aerospace alumínia tvrdo anodizované, oceľové diely fosfátované, tlmič plameňa typu A2, upper vyrobený kovaním s integrovaným Picatinny railom, pevná pažba typu A2, plastové predpažbie strednej dĺžky, štandardná pištoľová rukoväť A2. Hlaveň z akostnej chrómmolybdénovej ocele v ťažkom prevedení s vrstvou tvrdochrómu, stúpanie vývrtu 1/9, upper, lower, závorník a nosič závorníka v pravostrannom prevedení.

O zbraniach Stag Arms:

Stag Arms LLC. je v USA nazývaná najstaršou novou spoločnosťou produkujúcou zbrane typu AR-15/M-16. Tieto prívlastky naznačujú, že hoci Stag Arms vznikla len v roku 2003, jej predchodca – spoločnosť Continental Machine & Tool, patril k najväčším výrobcom dielov pre AR-15 od čias Vietnamskej vojny. Pokial niekto vlastní alebo strieľal zo zbrane AR-15/M-16 v posledných 30-tich rokoch, je vysoko nepravdepodobné, že táto zbraň neobsahovala diely pochádzajúce od Continental Machine & Tool – CMT. 80% amerických spoločností zaoberajúcich sa produkciou AR15-ok odoberá diely od CMT. V niektorých obdobiach maximálneho odberu produkcia spúšťových a bicích mechanizmoch dosiahla viac 10 000 spúští a bicích kladív mesačne.

CMT bola založená Tedom Malkovskim 1960 spočiatku produkovala súčiastky do prúdových motorov a čoskoro sa stala jedným z dodávateľov vojenského materiálu pre námorníctvo a pozemnú armádu USA. Po jedenástom septembri, keď v USA došlo k vzostupu dopytu po taktických civilných zbraniach, sa Tedov syn Mark rozhodol, že načase vystúpiť z tieňa ostatných spoločností, ktorým CMT dodávala diely a začal s produkciou vlastných AR-15-ok. To bol počiatok vzniku Stag Arms.   

Základnou filozofiou Stag Arms je produkcia vysokokvalitných spoľahlivých zbraní s dlhou životnosťou. Stag Arms opakovane vyhráva tendre na nákup zbraní predovšetkým pre jednotky SWAT. Všetky Stagy majú kvalitné hlavne v prevedení Heavy Barrel s vrstvou tvrdochrómu pre dlhšiu životnosť a slabšie opotrebenie vývrtu počas streľby ako aj rezistenciu voči vplyvu korózie. Ďalej majú spoločné vysokú kvalitu výroby, rozmery, použité materiály a výrobné procesy ktoré spĺňajú Mil-Spec normy. V kvalite, kultúre a presnosti výroby zohrávajú svoju nemalú rolu viac ako 32 ročné skúsenosti z leteckej a zbraňovej výroby. Stag Arms vyrába AR-15-ky vo svojej novej modernej prevádzke v Connecticute. Dizajn i výroba sú riadené počítačovými systémami, vyrobené časti sú priebežne podrobované testom a následne prísnej výstupnej kontrole. Jednotlivé súčiastky sú ošetrené mil-spec hard anodizáciou, oceľové fosfátovaním. Stagy plnia najnáročnejšie štandardy spoľahlivosti a presnosti. Všetky Stagy  AR-15 sú vo verzii A3, to je upper receiver s hornou plochou vyfrézovanou do podoby Picatinny railu. Upper je vyrábaný z blokov (polotovarov) kovaného legovaného hliníka  7075 T6 zaručujúceho o 30-40% vyššiu pevnosť, ako je bežné klasickými technológiami trieskovým obrábaním . Tento akostný hliník je používaný v leteckom i kozmickom priemysle. Následne sú diely anodizované Väčšina modelov je dodávaná s odnímateľnou rukoväťou s mieridlami. 

 

Munícia Hmotnosť projektilu Úsťová rýchlosť Presnosť (3 výstrely)
American Tactical FMJ 62 2952 1.375"
Hand Load TSX 62 2746 0.625" (5 rán)
Winchester USA FMJ 55 2913 2.25"
Winchester USA FMJ 62 2882 Nemerané
Buffalo Bore HP 69 2840 0.75"
Extreme Shock ASP 100 1142 Nemerané
Extreme Shock FHVL 62 2782 Nemerané
Samson FMJ 63 2821 Nemerané
Black Hills HP 69 2688 Nemerané
Wolf Gold HP 75 2565 Nemerané
Lake City SS109 AP 62 2980 Nemerané
       

 

Teplota dosahovala 1,5 °C, vzdialenosť bola 100 yardov. Použitá optika Leupold Mark 4 8,5-25x50 na Armalite monolitickej montáži.

Mark ako strelec ľavák bol dlhodobo frustrovaný nedostatkom záujmu výrobcov zbraní o menšinovú časť populácie s ľavostrannou dominanciou. Preto sa rozhodol vyjsť strelcom – ľavákom v ústrety a prekonštruoval relevantné diely AR-15 zabezpečujúce ergonomický úchop zbrane pre týchto zákazníkov.  Modely pre ľavákov sú označené písmenom L. Úpravy zahŕňajú upper s ľavostranným vyústením výhozného okienka, odrážač nábojníc a dorážač záveru umiestnené na ľavej strane upperu. Poistka a záchyt zásobníka sú obojstranné. Závorník s nosičom je zrkadlovo symetrický voči pravostrannej verzii. Všetky prednosti pôvodnej AR-15-ky sú zachované, včítane nadštandardnej presnosti, nízkeho spätného rázu, super handlingu a bojom prevereného dizajnu a konštrukčného riešenia. Väčšina dielov je zameniteľných s pravostrannou verziou.

Odoslať požiadavku

Meno: *
Adresa: *
Mesto: *
PSČ: *
Email: *
Telefón: *
Poznámka:
* Povinné údaje

informujte ma o novinkách na stránke prostredníctvom emailu

captcha
Overovací kód:


Odoslaním požiadavky klient vyjadruje súhlas s použitím ním poskytnutých kontaktných údajov za účelom komunikácie so spoločnosťou LVL Armory, s.r.o. a taktiež vyjadruje súhlas s obchodnými podmienkami spoločnosti LVL Armory, s.r.o.


Týmto vyhlasujem, že som ako sa ako dotknutá osoba v súlade s  zák. č. 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov oboznámil/a s informáciami o ochrane osobných údajov a bol/a som poučená o svojich právach.

spat na zoznam
4348749
0.066199064254761